26 Ağustos 2011 Cuma

İbadetti sana olan aşkım, ama ben dinsizdim sevgilim.

Bugün çok bulutlu olacak hava. Bulutları severim. Bir şehir ismi düşünüyorum sık sık. Kaçıp yok olabileceğim bir şehir.. Yağmur olup yağar, denize akarım. Sıkılırsam yine bulurum bir kılıçbalığı.

Gerçekten her şey anlamını yitirmeye başlıyor bir süre sonra. Ve sen bunun gerçekten olmasını istersen, çok düşünmelisin üstünde. Bir şeyi çok düşünmelisin. Çok düşünülen şeyler anlamını yitiriyor dostum.

Şimdi kızıyorsun bana, belki de içinden duygusuz olmakla suçluyorsun. -Ki haklısın. Bütün kabahat benim. Üstüme devriliyor dizdiğim bütün domino taşları. Ve düşmeye başlayınca durmuyor lanet olsun. Çok acıktım. Çok açım dostum. İnanmaya çok açım. Güvenmeye.. Hiçbir zaman dürüst olmadım ki. Ne sandın? Ne sandın söyle hadi, gidip atacağımı mı kendimi boğaziçine. Hayır, hayır bu kadar saf olamazsın.

Bütün ağaçları kesip, ormanları yakabilirim bu öfkeyle. Belki bir ateş kadar yakıcı olmaz yokluğum, ama yakabilirim senin boş benliğini. Çünkü boşsun evet. Tartışma bunu benimle. Nerenden baksam, nereni yamasam olmuyor. Beceriksiz bir palyaço gibisin. Ne güldürebiliyorsun beni bu alemde, ne de sessizliği bozabiliyor sesin. Sessizsin. Islık gibi giriyorsun rüyalarıma. Beynimi deliyor gülüşün. Bir süre düşündüm gülüşünü. Dişlerinin beyazlığını. Kanla dolmuş ağzını hayal ettim bir süre. Bir süre ölmeni diledim. Çok fazla şey istemem. Kendi gözyaşını içip sarhoş ol hadi.

Unutma seni asla sevmeyeceğim. Ben asla sevemem. Verdiğim sözü unutma. Duygusuzca seviş benimle hadi. Sana hiçbir şey vadetmiyorum hatırla. Bunu çok iyi yapabilirim oysaki. Severim ben martıları. Gökyüzünün maviliğini. Ve gözümün içine bakarak söylenen yalanları sıcak şarap yakıcılığında içerim ben dostum.

Umrumda olmaz ellerindeki nasırlar vücudumu okşarken. Sesindeki o çaresizlik beni bağlamaz asla. Ve asla bir karıncayla rakı içmem ben dostum.

Bugün işte o gördüğün bulutların üstündeyim. Pembeye boyadım ben hepsini. Bir şişe parfüm boşalttım güzel koksunlar diye. Kibritleri yakıp atıyorum aşağıya bak ve gör. Şimdi bütün dünyayı yakabilir öfkem. Korkma senin için değil hiçbiri.

Ben bugün kendime kızgınım dostum.
Sevme beni ne olursun !